راهنمای خرید بهتر

راهنمای خرید کاور رادیاتور

چگونه رادیاتور باکس بخریم؟
چگونه کاور رادیاتور مناسب تهیه کنیم؟

راهنمای خرید کاور رادیاتور

یکی از پرکاربردترین تجهیزات گرمایشی برای منازل در ایران پکیج رادیاتور یا شوفاژ هست. اما شوفاژ و رادیاتور بدلیل اینکه اکثرا قبل از تجهیز دکوراسیون منزل تهیه و نصب می‌شوند, امکان ست کردن با سایر محصولات دکوراسیون از بین می‌رود.

برای رفع این مشکل محصولاتی با عناوین روشوفاژی ، کاور رادیاتور ، روکش شوفاژ و … در بازار وجود دارد که با قرار گیری در محل رادیاتور و شوفاژ و پوشاندن ظاهر ناملموس شوفاژ, ظاهری زیبا و متناظر با دکوراسیون ایجاد می‌کنند.

مجموعه دکوراسیون لمپاف با ارائه این محصولات در طرح‌های مختلف و امکان سفارشی سازی متناسب با ابعاد و رنگهای متنوع این امکان را برای کاربران و مشتریان فراهم کرده تا کاور رادیاتور را در هر ابعاد و رنگهای دلخواه تهیه کنند.

چگونه رادیاتور باکس بخریم؟
چگونه کاور رادیاتور با ابعاد مناسب تهیه کنیم؟

راهنمای تعیین ابعاد مناسب کاور و باکس رادیاتور

برای انتخاب سایز مناسب برای کاور شوفاژ میبایست در ابتدا ابعاد اصلی رادیاتور شامل عرض ، عمق و ارتفاع آن را اندازه گیری نمائید. برای جلو گیری از هدررفت انرژی گرمائی و همچنین جلوگیری از مستهلک شدن روشوفاژی نیاز است فاصله مناسب از طرفین در تعیین ابعاد محصول لحاظ شود.

اندازه گیری کاور شوفاژ

برای تعیین ارتفاع محصول لازم است فاصله از سطح روی شوفاژ تا زمین محاسبه شده و متراژ بدست آمده را حداقل ۵سانتی متر اضافه تر لحاظ کرد.

اندازه گیری کاور شوفاژ

برای محاسبه عمق محصول نیاز است فاصله دیوار تا جلوی رادیاتور را اندازه گیری کرده و عدد حاصل را حداقل ۵تا۸ سانتی متر اضافه تر محاسبه کرد. از این قسمت محصول میتوان به عنوان طاقچه برای قرارگیری وسائل تزئینی استفاده کرد. فقط باید دقت داشت که وسائل مورد استفاده در مجاورت گرما آسیب پذیر نباشند.

اندازه گیری کاور شوفاژ

عرض باکس رادیاتور باید حداقل ۱۰ الی ۱۵ سانتی متر از عرض کامل شوفاژ بیشتر باشد. هنگام قرار دادن محصول در محل مورد نظر باید توجه داشت که فاصله دیواره کاور رادیاتور با خود رادیاتور از هر طرف تقریبا برابر باشد. در غیر این صورت ممکن است حرارت شوفاژ باعث از بین رفتن چسب نوار PVC بکار رفته شده در محصول بشود و به مرور زمان نوار محصول جدا شود.

اندازه گیری کاور شوفاژ

در بسیاری از موارد وجود قرنیز در پایین دیوار از قرارگیری دقیق محصول در محل مورد نظر جلوگیری می‌کند.
مجموعه لمپاف در طراحی کاور رادیاتور این مسئله را در نظر گرفته و بصورت پیش فرض ابعاد استاندارد قرنیز را در محصول با طرح‌های مناسب در نظر گرفته است.

ابعاد در نظر گرفته شده برای قرنیز ارتفاع ۱۰سانتی متر و عمق ۲ سانتی متر است. اگر قرنیز محل مورد نظر بزرگتر از ابعاد ذکر شده بود و یا انشعابات مختلف از جمله لوله یا داکت در مسیر قرارگیری روشوفاژی وجود داشت می‌توانید هنگام سفارش محصول ابعاد قسمت مورد نظر را اعلام نمائید تا در تولید محصول این مورد لحاظ شود.

جهت مشاهده محصولات کاور رادیاتور و روشوفاژی روی دکمه زیر کلیک نمائید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *