راهنمای نصب محصولات

راهنمای نصب تخت خواب (قسمت اول)

نصب و مونتاژ تخت خواب

در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش نصب انواع تخت خواب آشنا سازیم. در ابتدا به بررسی انواع تخت خواب می‌پردازیم

انواع تخت خواب

تخت خواب‌ها به صورت کلی به دو نوع فلزی و چوبی ( MDF ) طراحی و ساخته می‌شوند که در هر کدام از این حالت‌ها به صورت چند تکه ساخته می‌شوند. تخت‌ها به صورت کلی به چند دسته برای نصب تقسیم می‌شوند که به صورت کامل در این بخش با استفاده از تصویر توضیح داده می‌شود. روش نصب تختخواب ها با ابعاد مختلف یک نفره و دو نفره یکسان می‌باشد.

  

تخت خواب‌های چوبی جنس MDF ، نئوپان و هایگلاس

این تخت خواب ها دارای دو مدل به صورت کشو دار و بدون کشو طراحی می‌شوند.

۱) تخت خواب‌های بدون کشو

این تخت خواب‌ها دارای تاج ( سر تخت بالا ) و سر پایین تخت و دو عدد قید کناری می‌باشد. که در قسمت گوشه‌های تخت دارای اتصال فلزی ( فرنگ ) می‌باشد که هر کدام از این اتصالات معمولا دارای دو عدد پیچ بوده که به راحتی قابلیت باز و بسته شدن دارند.
اجزای تخت خواب بدون کشو

قید کناری

فرنگ (اتصالات فلزی)

تاج (سرتخت بالا)

کفی فلزی

قید کناری

سرتخت پایین

اجزای تخت خواب کشودار

تاج (سرتخت بالا)

اتصال پروانه‌ای (نبشی)

کنسول کشوی تخت خواب

کنسول کشو

قید کناری

قید نگهدارنده کفی تخت

فرنگ (اتصالات فلزی)

سرتخت پایین

پیچ فیکس

۲) تخت خواب‌های کشو دار:

در این مدل تخت‌ها از یک کنسول یک تکه با چند کشو در قسمت کناری تخت استفاده شده است که معمولا در یک سمت و یا دو سمت تخت استفاده می‌شود. و دارای یک تاج ( سر تخت بالا ) و یک سر پایین تخت می‌باشد. برای این مدل‌ها قسمت کنسول کشوی تخت توسط یراق مربوطه گوشه ای و همچنین چند عدد پیچ فیکس برای اتصال به سر بالا و پایین تخت استفاده شده است. و در سمتی که از کشو استفاده نشده از قید با اتصال فلزی ( فرنگ ) برای نصب تخت استفاده می‌شود.

روش خارج کردن کشو

کنسول کشوی تخت خواب

در نمونه‌های تخت‌های کشو دار ممکن است که محل نصب پیچ در داخل کشو قرار بگیرد. که برای بستن پیچ‌ها نیاز به خارج کردن کشو می‌باشد. که می‌توانید مطابق تصویر ضامن روی ریل را با استفاده از انگشت به سمت بالا هدایت کرده و همزمان کشو را به سمت بیرون حرکت دهید. به راحتی کشو از قسمت ریل خارج می‌شود. بعد از بستن پیچ می‌توانید دوباره کشو را در قسمت ریل قرار داده و به سمت داخل فشار دهید. در هنگام جا زدن کشو را چند بار باز و بسته کنید تا کشو در جای خود قرار بگیرد.

کشو
ضامن ریل کشو

*) حتما توجه داشته باشید ضامن ریل در دوطرف کشو را همزمان آزاد کنید و کشو را به سمت بیرون بکشید.

بازگردانی کشو

برای جازدن مجدد کشو‌ها بعد از نصب تخت توجه داشته باشید ریل‌ها را بطور کامل به داخل برده و قسمت ساچمه دار ریل را به بیرونی ترین حالت ممکن جابجا کرده و هر دو قسمت کشو را همزمان بر روی ریل قرار داده و به داخل فشار دهید. ضروری است که حتما کشو را تا انتها به داخل فشار داده تا بدرستی جا بیافتد.

 

بعد از انجام مراحل فوق اگر کشو به سختی جابجا شد بدانید که مراحل را اشتباه انجام داده‌اید.

ریل کشو
ریل کشو

برای قسمت کفی هر دو مدل با توجه به مدل تخت از کفی فلزی یا کفی به صورت صفحه چوبی برای قسمت زیر تشک استفاده می‌شود. که به راحتی در داخل تخت قرار داده می‌شود.

دیدگاهی در مورد “راهنمای نصب تخت خواب (قسمت اول)

  1. محمد حسین رضوی گفت:

    بسیار عالی و کاربردی
    ممنون از توجهتون به نیاز مشتری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *