راهنمای خرید بهتر

راهنمای خرید میز و صندلی گیمینگ

راهنمای خرید میز گیمینگ
راهنمای خرید میز و صندلی گیمینگ

برای یک گیمر یا تریدر چه میز و صندلی مناسب است؟

برای انتخاب میز و صندلی مناسب برای گیم یا ترید یا بطور کل فعالیت‌هایی که بطور مستمر با سیستم‌های کامپیوتر یا کنسول بازی در ارتباط هستند نکات مهمی را می‌بایست در نظر داشته باشیم.

راهنمای خرید میز و صندلی گیمینگ

دلایل نیاز به میز و صندلی گیمینگ

در دنیای مدرن امروز با پیدایش صنایع جدید سایر صنایع نیز نیاز به بروزرسانی و تطبیق با صنایع جدید دارند. با پدیدار شدن صنعت بازی‌های رایانه‌ای (گیمینگ) و فراگیر شدن آن در بین مردم فضای جدیدی در صنعت دکوراسیون بوجود آمد. با رقابت شرکت‌های تولید کننده بازی و گیم محبوبیت آنها بین نوجوانان و جوانان نیز بیشتر شده. برگزاری مسابقات بین المللی در حوزه بازی‌های رایانه‌ای و گیم نیز نشان دهنده این فراگیری صنعت گیمینگ در جهان است. به همین منظور فعالان در حوزه دکوراسیون با نیازسنجی در بین طرفداران بازی و گیم اقدام به طراحی و تولید محصولات متناسب با فضای بازی کرده اند.

از طرف دیگر با رشد پرسرعت تکنولوژی و پیدایش متاورس به تدریج فضای زندگی و فعالیت‌های روزمره نیز به فضای مجازی و متاورس منتقل می‌شود.

 یک کاربر (گیمر یا تریدر) بطور میانگین ساعات بسیاری در شبانه روز را در یک اتاق و پشت سیستم کامپیوتر یا کنسول می‌نشیند. به همین دلیل استفاده از این تکنولوژی مجذوب کننده همزمان با حفظ سلامت جسم و روح نیازمند قرار گرفتن در محیط مناسب و استفاده از ابزار و لوازم استاندارد می‌باشد.

میز گیمینگ
میز گیمینگ
راهنمای خرید میز و صندلی گیمینگ

محیط مناسب برای گیم یا ترید باید چگونه باشد؟

اگر ساعات زیادی در یک محیط ساده با دکور عادی (دیوار سفید ، میز ساده ، نور نامناسب ، صندلی غیراستاندارد و ...) قرار بگیرید قطعا بعد از مدتی هم از نظر جسمی با مشکل کمردرد و گردن درد و پادرد و از نظر روحی با خستگی مفرط و اختلالات عصبی مواجه خواهید شد. برای جلوگیری از این مشکلات نیاز هست تا دکوراسیون محیط مورد استفاده را تغییر دهید. فعالان بخش دکوراسیون با الهام از علوم روانشناسی ، هوافضا ، خودروسازی و فعالیتهای مشابه که نیاز به قرار گرفتن طولانی مدت در یک محیط دارند اقدام به طراحی و ساخت میز و صندلی استاندارد و طراحی محیط آرامش بخش با نورپردازی مناسب نمودند.

راهنمای خرید میز و صندلی گیمینگ

شرایط مهم در دکور اتاق گیمینگ

برای داشتن یک اتاق گیمینگ مناسب و دارای شرایط استاندارد نکات زیر را در نظر داشته باشید.

1)نورپردازی مناسب
2)میز مدرن و استاندارد
3)صندلی راحتی استاندارد
4)تهویه مناسب هوا 

راهنمای خرید میز و صندلی گیمینگ

نورپردازی مناسب

بطور کلی نور بیش از اندازه یا تاریکی بیش از اندازه موجب خستگی و اسیب به چشم می‌شود. در محیط اتاق گیم و ترید نور میبایست به حد کافی باشد. ضمنا تغییر رنگ و شدت نور موجب تنوع در محیط می‌شود و یکنواختی و خسته کنندگی محیط را به شکل چشم گیری کاهش می‌دهد. توصیه می‌شود برای اتاق گیم و ترید دسترسی به نور طبیعی بطور کامل مسدود شود و از نورهای مصنوعی با حرارت کم مثل SMD و LED استفاده شود.

راهنمای خرید میز و صندلی گیمینگ

میز مدرن و استاندارد

برای استفاده از سیستم کامپیوتری بطور مداوم از مهم ترین نکات که رعایت آن توسط پزشکان به شدت تاکید می‌شود قرار گرفتن صفحه نمایش در راستای چشم می‌باشد بطوریکه نیاز به خمیدگی گردن وجود نداشته باشد. با این حال توصیه می‌شود که در حین استفاده از سیستم برای حفظ سلامت گردن و چشم‌ها ، هر چند دقیقه یک بار سر را به طرفین چرخانده و نرمش سبک دهید و همچنین با دیدن نقاط دور و نزدیک چشم‌ها را نیز نرمش دهید. با توجه به تنوع رنگ در نورپردازی معمولا برای انتخاب رنگ میز از رنگ‌های پایه تیره مثل طوسی تیره و مشکی  استفاده می‌شود تا بتوان با انواع رنگ‌ها ست کرد و در زیر نور رنگی زیباتر دیده شود.

راهنمای خرید میز و صندلی گیمینگ

صندلی راحتی استاندارد

برای انتخاب صندلی استاندارد نکات بسیاری وجود دارد که رعایت آنها موجب حفظ سلامت بدن خواهد شد. یک صندلی استاندارد به گونه‌ای است که در قسمت تکیه‌گاه گودی کمر بطور کامل پر شود. همچنین ارتفاع تکیه‌گاه تا بالای سر باشد تا بتوان سر و گردن را نیز به آن تکیه داد. همچنین زاویه زانو به اندازه 90 تا 100 درجه باشد به گونه‌ای که کف پا به طور کامل روی سطح صاف قرار گیرد. در صورت نیاز می‌توان از زیرپایی نیز استفاده کرد. همچنین روکش و اسفنج مورد استفاده می‌بایست ضد حساسیت و ضد تعریق باشد و ترجیحا گردش هوا بین بدن و صندلی در جریان باشد.

راهنمای خرید میز و صندلی گیمینگ

تهویه مناسب هوا

با نظر به اینکه سیستم‌های کامپیوتری به خصوص سیستم‌های بسیار پرقدرت که برای گیمینگ استفاده می‌شوند حرارت بالایی تولید می‌کنند و خنک کننده سیستم این حرارت را به محیط انتقال می‌هد ، در شرایط عادی این حرارت باعث افزایش دمای محیط خواهد شد. به همین منظور برای اتاق گیم نیاز به تهویه مناسب هوا به شدت احساس می‌شود.

میز گیمینگ
راهنمای خرید میز و صندلی گیمینگ

میز گیمینگ در لمپاف

مجموعه لمپاف با همکاری با تولیدکننده‌های برتر ، میزهای گیمینگ متنوعی را با استانداردهای لازم و کیفیت بسیار بالا در اختیار مشتریان خود قرار داده است. همچنین برای اکثر محصولات امکان سفارشی سازی نیز وجود دارد و می‌توان با تغییر ابعاد ، تغییر رنگ ، استفاده از نورپردازی چندرنگ همراه با ریموت کنترل ، محصول مورد نظر را برای محیط خود مناسب سازی کرده و اقدام به ثبت سفارش نمایید.

راهنمای خرید میز و صندلی گیمینگ

صندلی گیمینگ در لمپاف

در مجموعه لمپاف تنوع بالایی از انواع صندلی‌های گیمینگ ارائه شده که این محصولات طبق استانداردهای جهانی طراحی و تولید می‌شوند. این محصولات را می‌توانید با رنگهای مختلف سفارش داده و خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *